Aktuální nabídka japonských koi kaprů

Koi kapr patří společně s jesetery mezi nejoblíbenější ryby pro chov v zahradních jezírkách. Koi kapr je japonský okrasný druh kapra, který byl vyšlechtěný z divoké formy. Typy koi kaprů se od sebe liší zbarvením, vzorováním i šupinami. Koi kapři mají pestrou barevnou škálu a krotkou povahu. K nejrozšířenějším barvám patří bílá, černá, červená, žlutá, modrá a také jejich kombinace.

Koi kapr vznikl křížením divokého kapra již před 2000 lety v Číně. V Japonsku se chovu koi kaprů (japonsky nišikigoi) začali věnovat o 1000 let později a cílené šlechtění je přibližně od roku 1810. Pro japonské chovatele je nišikigoi symbolem odvahy, síly a dlouhověkosti. Centrum chovu nejkvalitnějších koi kaprů je japonská Niigata, kde se cíleně věnují produkci nišikigoi již řadu generací.

Chovu kaprů se věnuji již řadu let, proto se Vám budu snažit pomoci a poradit s problematikou ohledně chovu, filtračních systémů, nemocí a přezimování. Nabízím originální koi kapry importované z Japonska. V našich odchovných nádržích naleznete velké množství barevných variant v různých velikostech. Všechny koi prošli řádnou karanténou a jsou připraveni Vám dělat radost při pohledu do Vašich jezírek a rybníčků.