Japonský koi kapr

Japonský koi kapr patří společně s jesetery mezi nejoblíbenější ryby pro chov v zahradních jezírkách. Japonský koi kapr je okrasný druh kapra, který byl vyšlechtěný z divoké formy. Typy japonských koi kaprů se od sebe liší zbarvením, vzorováním i šupinami. Koi kapři mají pestrou barevnou škálu a krotkou povahu. K nejrozšířenějším barvám patří bílá, černá, červená, žlutá, modrá a také jejich kombinace.

Japonský koi kapr vznikl křížením divokého kapra již před 2000 lety v Číně. V Japonsku se chovu koi kaprů (japonsky nišikigoi) začali věnovat o 1000 let později a cílené šlechtění je přibližně od roku 1810. Pro japonské chovatele je nišikigoi symbolem odvahy, síly a dlouhověkosti. Centrum chovu nejkvalitnějších koi kaprů je japonská Niigata, kde se cíleně věnují produkci nišikigoi již řadu generací.

Chovu japonských koi kaprů se věnuji již řadu let, proto se Vám budu snažit pomoci a poradit s problematikou ohledně chovu, filtračních systémů, nemocí a přezimování. Nabízím originální koi kapry importované z Japonska. V našich odchovných nádržích naleznete velké množství barevných variant v různých velikostech. Všechny koi prošli řádnou karanténou a jsou připraveni Vám dělat radost při pohledu do Vašich jezírek a rybníčků.

Podívejte se na naši širokou nabídku koi kaprů.