Druhy koi kaprů

Koi kapr je nejrozšířenějším druhem kapra na světě. Původem je z Japonska a v současnosti je oblíben skoro po celém světě. Chcete-li najít správného koi kapra, podívejte se níže na barvy, vzory a tvary. Každý druh koi kapra má své vlastní specifiky.

Například, Showa Sanke je koi s kaligrafickým Sumi vzorem Kohaku a Goshiki byl vytvořen chovem Asagi s Kohaku. Podívejte se níže na nejoblíbenější koi varianty.

Koi kapr existuje v mnoha barvách, buď má více barev nebo může mít jednu barvu, koi barvy mohou být bílá, žlutá a červená, také modrá a černá a zlatá či platinová.

ASAGI

Asagi jsou charakterizovány modrým, modrobílým nebo indigovým tělem a červenou na základně prsních ploutví. Což se nazývá Motoaka.

BEKKO

Bekko má černou kresbu na bílém, červeném nebo žlutém podkladě. Je bez červeného označení, ačkoli je chováno jako Taisho Sanke koi.

DOITSU

Doitsu v překladu německý kapr, podle typu kapra mohou být šupiny podél postranních a hřbetních linek koi kapra nebo je kompletně bez šupin.

GINRIN

Ginrin označuje skupinu koi kaprů, které mají diamantové šupiny po celém těle. Tyto koi kapři se liší od kovových a platinových koi kaprů díky tomu, že jejich šupiny jsou zářivé.

GOSHIKI

Goshiki vznikl v roce 1918 chovem Asagi s Kohaku koi a má duhové barvy. Černé, modré a šedé barvy jsou zobrazeny v síťovém vzoru.

HIRENAGA

Hirenaga koi jsou známé pro své elegantní ploutve. Dlouhé ploutve a ocas Hirenaga by měly být pevné a v ideálním případě by měly být symetrické.

KAWARIMONO

Kawarimono jsou nekovové koi, jde o širokou škálu unikátních koi, kaprů.

KIKOKURYU

Kikokuryu je v podstatě kovový Kumonryu, koi s lesklou platinovou kůží a ploutvemi s hlubokými barvami Sumi.

KOHAKU

Říká se, že řada koi začíná a končí v Kohaku, je to nejstarší chovaná forma koi. Koi kapři jsou dvoubarevní s bílou základní barvou a červenými vzory.

KOROMO

Koromo jsou krásní koi kapři. Koromo, znamená v japonštině oblečení nebo šaty. Mají krásný červený vzor (Hi) jako má Kohaku na jejich čistě bílé kůži s modře/indigo nebo černě lemovanými šupinami ve vzoru.

OGON

Ogon, znamená zlato, patří do skupiny Hikari Muji. Ogon má jednobarevnou kovovou zlatou barvu a v jezírku krásně svítí.

PLATINUM

Platinoví koi kapři, když vyrostou a mají krásný pevný kovový lesk bez skvrn nebo jize, tak jsou velmi cenní. V tmavém jezírku budou krásně svítit, protože vypadají jako by byli reflexní.

SHOWA

Showa jsou krásní koi kapři, napříč přes jejich těla je bílá, červená a černá barva. Showa je jedním z druhu koi Gosanke nebo “Big 3” koi spolu s Taisho Sanke a Kohaku koi. Před rokem 1975 byla Showa zastoupena linií Kobayashi Showa.

SHUSUI

Shusui má podivné šupiny, nápadné zbarvení a symetrické značení a to z tohoto koi kapra činí jednu z nejpodivnějších a nejzajímavějších variant koi kaprů. Neobvyklé zbarvení přitahuje naši pozornost, protože vytváří velký rozdíl mezi modrou a červenou. Červené znaky vytvářejí ohromující kontrast na pozadí světle modré, objevují se často na straně nebo na ploutvích. Šupiny na hřbetě Shusui jsou také zajímavé, protože se zdají být jako by tmavě modré barvy a mírně reflexní.

TAISHO SANKE

Taisho Sanke byl vyvinut z Kohaku asi před 80 lety v roce 1918 v éře Taisho. Taisho Sanke, se nazývá také jako Taisho Sanshoku. Jeho vzor sestává ze tří barev: bílá, červená (Hi) a černá (Sumi).

TANCHO

Tancho jsou milováni z mnoha důvodů, v Japonsku hlavně pro jejich podobnost s japonskou vlajkou a schopností vyniknout mezi ostatními koi kapry ve Vašem rybníku. Jsou pojmenováni podle posvátného červeného jeřábu Japonska pro štěstí, lásku a dlouhý život.

UTSURIMONO

Základem jejich těla je Sumi neboli „černá“ a znamená „odraz“. Mají tedy jednobarevnou kresbu a černou základní barvu. Jde o tři krásné odrůdy Utsurimono Hi (červená), Shiro (bílá) nebo Ki (žlutá).